Sodnika krojila

Izid tekme Ribnica Riko hiše: Cimos Koper
Ključne besede:
V soboto sta se v dvorani Športnega centra Ribnica v tekmi 17. kroga v prvi državni rokometni ligi, pred 300 gledalci pomerila Ribnica Riko hiše in Cimos Koper. Izid negotovega srečanja, v katerem so gostitelji pod taktirko novega trenerja, večletnega odličnega vratarja, Mustafe Torla prikazali borbeno igro, je bil 27:25 za goste, ki so ob polčasu vodili s 15:12. Ribničani so po zaostanku treh zadetkov drugi polčas začeli bojevito. Semafor je v 37. minuti kazal izid 18:17, dve minuti kasneje pa najvišjo domačo prednost, 20:17. V vratih je bil nepremagljiv Jošt Perovšek (zbral je 15 obramb), v napadu pa je ob pomoči celotne  ekipe blestel Marijan Bašić. Žal sta takrat na sceno stopila moža v črnem (Štrigl in Ocvirk iz Velenja). Po izključitvi Kapularja za dve minuti, zaradi prekrška v obrambi, je moral v naslednjem napadu na klop, na 'ukaz' gostujočega vratarja Gorazda Škofa, še Jan Pucelj. Sodniško 'pomoč' so Koprčani dobro unovčili. Štirikrat so zadeli v polno, a se gostitelji vseeno niso predali. Vse do 55. minute je bil izid izenačen, nazadnje 23:23. Gostje so si v odločilnih trenutkih priigrali tri zadetke naskoka, po dvomljivo dosojeni sedemmetrovki nad Sebastijanom Skubetom, enak prekršek nad Mitjo Nosanom pa sta sodnika spregledala. Kot zanimivost lahko zapišemo, da so Koprčani srečanje končali brez izključitev, Ribničani pa so imeli igralca manj kar šest minut. Pri gostiteljih, ki se bodo že v sredo pomerili v Velenju proti Gorenju, je bil z osmimi zadetki najboljši strelec Marijan Bašić, pri gostih jih je šest dosegel Uroš Rapotec.