Tek po Lončariji

Znova je postregel s presežki
Ključne besede:
V soboto je v Dolenji vasi potekal tradicionalni, že enajsti Tek po Lončariji. Športno društvo Lončar se je še enkrat izkazalo pri organizaciji tega množičnega dogodka. Tekačev, ki so se preizkusili na 300, 600, 2000 in 9400 metrov, ter pohodnikov, je bilo 225. Na krajši, dva tisoč metrov dolgi razdalji sta bila najhitrejša Anja Jerele (Šmarjeta) in Jan Kočevar (AK Krka). Dolenjevaško pentljo je na najdaljši razdalji med ženskami prva pretekla Nataša Aljančič (ŠD Lončar), lani je bila tretja, pred Natašo Aničič Zavašnik (Ljubljana) in Marto Plahuta (AK Radeče). Pri moških je bil najhitrejši Aljaž Zalar (ŠD Lončar), pred Davorinom Krašovcem (ŠD Prežganje) in Markom Grobelškom (Magroma). V Dolenji vasi vsakič razglasijo tudi najhitrejša tekmovalca iz krajevne skupnosti Dolenja vas. Tokrat sta to bila Vesna Oražem in Aljaž Zalar, ki sta ponovila lanski uspeh. Med najhitrejšimi lončarji so bili še Polona in Karmen Oražem, Andraž Košmrlj in Alojz Zalar. Tek je bil tudi tokrat v okviru akcije Slovenija teče, ki jo vodi in koordinira odbor športa za vse pri Olimpijskem komiteju Slovenije. Hkrati je tek štel za pokal Dolenjskega lista 2012. Tako z udeležbo tekačev, kot organizacijo je bil zelo zadovoljen predsednik Športnega društva Lončar Samo Pogorelc, ki je ob koncu dodal, da Dolenjevaščani že razmišljajo o naslednjem teku. Ravno tako organizatorjem vse pohvale vsakič izrekajo številni gostje, tekači in predstavniki Maraton kluba Novo mesto, ki je nosilec tekov Dolenjske, saj se največ gledalcev ob progi zbere ravno v Dolenji vasi, hkrati pa veljajo 'lončarji' za zelo gostoljubne. Predvsem gre letos pohvala tudi domačim gasilcem, ki so v vročem popoldnevu poskrbeli za večje število okrepčevalnic na progi in vodno prho na štartno ciljnem prostoru. Rezultate in fotogalerijo tekov si lahko ogledate na: www.sportno-drustvo-loncar.si.