Za slovo

Zmaga Ribničanov v Mariboru
Ključne besede:
V zadnjem, 22. rednem krogu v prvi državni rokometni ligi je Ribnica Riko hiše v soboto zasluženo slavila v Mariboru. Izid tekme, ki je bila pomembna za obe ekipi, ki bosta že naslednjo soboto tekmovanje nadaljevali v borbi za naslov državnega prvaka oziroma za obstanek, je bil 27:26, Ob polčasu je bilo neodločeno 14:14. Mariborčani so srečanje tudi tokrat pričeli precej rezervirano. Gostje so tako v 18. minuti z golom Jana Puclja in dvema igralcem manj povedli z 10:7, kar je bila najvišja prednost v prvem polčasu. Gostitelji so si po minuti premora le opomogli, v 29. minuti so z dvema zaporednima zadetkoma Maria Šoštariča povedli s 14:13, Mitja Nosan, ki je bil z enajstimi zadetki neustavljiv, je v zadnjih sekundah izenačil. Moštvi sta se do 52. minute, ko je bil rezultat 24:24, menjavali v vodstvu. Sledilo je obdobje suhorobarjev, ki so imeli v 57. minuti vodstvo 27:24 in že zagotovljeno zmago. Mariborčani so sicer poizkušali priti do izenačenja, a je bila obramba gostov, ki so se zmage zelo veselili, pretrd oreh.