Zlata Urška Žolnir

Judoistka Urška Žolnir je na OI osvojila zlato medaljo
Ključne besede:
Celjska judoistka Urška Žolnir je včeraj v Londonu postala olimpijska zmagovalka v kategoriji do 63 kg. Odlične boje je v finalu kronala z zmago nad Kitajko Lili Šu. 24-letno tekmico, lansko azijsko prvakinjo, je na tatamiju premagala z vazarijem po približno dveh minutah borbe. To je četrta zlata kolajna za Slovenijo in hkrati prva ženska zlata kolajna za Slovenijo na olimpijskih igrah po osamosvojitvi. Urška Žolnir, ki je članica celjskega judo kluba Z'dežele Sankaku, je tako včeraj osvojila že drugo olimpijsko medaljo v 20 letni karieri, saj si je pred osmimi leti v Atenah že priborila bron. Poleg dveh olimpijskih medalj pa se lahko pohvali še z dvema bronastima odličjema s svetovnih prvenstev ter z zlatom, srebrom in dvema bronoma z evropskega prvenstva. Na OI V Pekingu leta 2008 pa je bila sedma. Urška Žolnir je ob osvojeni zlati medalji napovedala, da bo pri svojih 30. letih najverjetneje končala svojo športno kariero. Svojo odločitev bo sporočila v roku enega meseca. Morda bo vztrajala še dve leti, vendar na OI v Riu de Janieru ne bo več sodelovala. V slovenskem taboru časa za večje slavje še ni bilo, saj se že pripravljajo na naslednje borbe. V petek se bo v Londonu za medaljo potegovala še ena celjska judoistka in sicer Lucija Polavder v kategoriji nad 78 kilogramov.