Zmaga Ribnice Riko hiš

Četrti zaporedni poraz novomeških farmacevtov
Ključne besede:
V 19. krogu v prvi državni rokometni ligi je Krka v Ribnici gladko izgubila proti veliko bolj razpoloženi ekipi Ribnice Riko hiš. Izid dolenjskega derbija dna prvenstvene lestvice je bil 35:29, ob polčasu so gostitelji vodili z 20:13. Četrti zaporedni poraz zelenih je bil zakoličen že po dvanajstih minutah igre. Pri rezultatu 9:9 se je gostujoča ladja pred naleti suhorobarjev močno zamajala. Ti so po zaslugi celotne ekipe z natančnimi streli (in visokim odstotkom učinkovitosti) Jamnika, Kapularja, Bašića in Nosana, prvi polčas sklenili s sedmimi zadetki razlike. Glede pristopa gostov se ni nič spremenilo tudi v nadaljevanju tekme. Vratarja sta bila precej nezanesljiva, obramba na trhlim nogah, napad pa brez odločnosti. Na drugi strani je Ribničanom, ki so glavni 'krivici', da se je gostom zalomilo na celotni črti, uspevalo vse. V 44. minuti je bil rezultat 30:18, zato je bilo samoumevno, da so priložnost dobili tudi mlajši igralci. Ti so voz k izdatni zmagi vlekli vse do konca. Krkinih pet minut dobre igre v končnici, z delnim izidom 4:0, je bila slaba tolažba za prikazano igro in nadaljevanje prvenstva. Ribničani, ki bodo v naslednjem krogu prosti, so z enajstimi točkami trenutno na desetem mestu, Krka s sedmimi točkami pa na zadnjem mestu.