Grča s točko iz Hrastnika

Premagali so sodnike
Ključne besede:
Rokometaši Grče se s težkega gostovanja iz Hrastnika vračajo s točko in spoznanjem, da so imeli  tokrat najtežjega nasprotnika v sodnikih. Tekma 13. kroga v prvi B državni ligi z Dolom se je končala z delitvijo točk, izid je bil 28:28, po prvem polčasu so Kočevarji vodili s 17:14. Ves prvi polčas so imeli prednost gosti, ki so z odlično obrambo vztrajali do konca. Dolanom ni šlo, težko so lovili visoko prednost gostov, ki je nekajkrat znašala tudi pet zadetkov. Dolani so v 44. minuti izid izenačili na 21:21, v nadaljevanju pa večkrat, tudi z igralcem več ter za goste škodljivimi odločitvami moža v črnem, le prevzeli pobudo in v 51. minuti vodili s 26:23. Pet minut pred iztekom igralnega časa so zadnjič zadeli za 28:26, končnica pa je pripadla Kočevarjem (strelca Grebenc in Josič) . Petnajst sekund pred koncem, pri izidu 28:28 so imeli žogo za zmago, a so zgrešili, v proti napadu pa so gostitelji izsilili sedemmetrovko za zmago, a je Košmrlj strel ubranil. „Takšnega sojenja že dolgo ne pomnim. Kljub vsemu sem zadovoljen s točko, predvsem z igro, ki je bila borbena in učinkovita. Najbolj sem vesel pozitivnega vzdušja, kar je dobra popotnica za nadaljevanje prvenstva, je dejal kapetan in igralec Grče, Damijan Škaper. Josič in Lisjak sta bila s po sedmimi zadetki najboljša strelca Grče, ki se bo v petek, 24. marca, ob 19.30. pomerila proti zadnje uvrščenemu Alplesu. Grča je z 11. točkami na osmem mestu.